به راه انداختن ماشین دنده اتومات در سربالایی

حرکت در سربالایی با ماشین دنده اتومات

در این مقاله به آموزش یک نکته شاید کوچک اما مهم در ماشین دنده اتومات می پردازیم. زمانی که شما خودرو خود را در سربالایی پارک کردید و حالا میخواهید دوباره ماشین را روشن کنید و به راه بیوفتید چند نکته را رعایت کنید تا از آسیب به گیربکس خودرو جلوگیری شود.

شروع حرکت در سربالایی ها

ابتدا این نکته را به یاد داشته باشید که هنگام پارک در سربالایی ها حتما چرخ های ماشین دنده اتومات خود را خلاف جهت خیابان یعنی به سمت پیاده رو یا جدول بچرخانید.

حالت پارک ماشین دنده اتومات

در ماشین دنده اتومات وقتی می خواهید استارت بزنید ترمز دستی را پایین ندهید تا ماشین به عقب نرود. اگر ماشین دیگری کنارتان پارک شده باشد حتما چرخ های ماشین باید از جدول دور و به سمت خیابان چرخیده باشند. پس ابتدا چرخ ها را به سمت خیابان بچرخانید و سپس سوییچ را بزنید، دنده را در 1 قرار دهید (دنده 2 یا Drive هم کفایت می کند) و با دقت پا را از روی گاز بردارید و وارد خیابان شوید.

حرکت ماشین دنده اتومات در سربالایی

در این مرحله چرخ ها را صاف کنید و وارد مسیر شوید و ماشین را تا زمانیکه روی سربالایی در حرکت هستید در دنده پایین نگه دارید.

نکته:

 1. اگر مسیر شلوغ است، حتما از تردد ماشین های دیگر از روبرو اطمینان حاصل کنید.
 2. اگر ماشین از روبرو می آمد راهنما بزنید تا راننده ها بفهمند که می خواهید وارد خیابان شوید.
 3. صبر کنید تا همه ماشین ها عبور کنند، نگاهی به آینه ها بیندازید و آرام بیرون بیایید.
 4. پا را از روی گاز برندارید تا زمانی که از جای پارک بیرون آمده باشید. ا
 5. اصطکاک چرخ های ماشین دنده اتومات خود را حفظ کنید و بعد به سرعت پا روی گاز بگذارید تا ماشین به عقب نیاید و با ماشین عقبی برخورد نکند.

درباره گیربکس کار

مجموعه گیربکس کار با بیش از ۱۵ سال سابقه و بهره گیری از استاد کاران توانمند و حرفه ای در زمینه تعمیر و عیب یابی در خدمت شماست.

شماره های تماس ما جهت مشاوره رایگان :

۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵09128390325

آدرس تعمیرگاه اصلی :

تعمیرگاه شماره 1 غرب تهران

تعمیرگاه شماره 2 شرق تهران

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک گیربکس کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعیین وقت

با یک تماس و یا ارسال فرم تعیین وقت کنید.. متخصصین گیربکس کار در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود و در صورت نیاز برای شما وقت تعمیرگاه تعیین می شود.

  خانه
  تماس
  واتساپ