رانندگی در سراشیبی با خودرو اتومات

رانندگی در سراشیبی با دنده اتومات

رانندگی در سراشیبی با خودرو اتومات بسیار راحت است اما به نسبت سراشیبی که مقابل آن قرار میگیرید باید چند نکته را رعایت کنید، در غیر اینصورت گیربکس اتوماتیک خودرو شما آسیب می بیند. البته شاید این آسیب در همان لحظه یا همان روز خود را نشان ندهد اما مطمعناً در دراز مدت خسارات سنگینی وارد می کند.

دو نکته خیلی مهم برای رانندگی در سراشیبی

اول اینکه اگر بنا بر هر دلیلی تصمیم گرفتید که در سراشیبی از دنده اتوماتیک استفاده کنید به هیچ وجه اجاره ندهید که خودرو سرعت بگیرد و همچنین بیش از اندازه گاز دهید.

و نکته دوم هر گز از ترمز برای کنترل سرعت خودرو به صورت مداوم برای رانندگی در سراشیبی استفاده نکنید و با دنده سنگین حرکت کنید. ولی همیشه پایتان آماده ترمز گرفتن و فشردن پدال ترمز باشد.

علت نکات گفته شده در بالا

خودرو اتومات عموما به صورت هوشمند سراشیبی را تشخیص می دهند و به راحتی خودرو را کنترل می کنند.

اما اگر قرار است در شیب تند و برای مدت زمانی طولانی در سراشیبی رانندگی کنید بهتر است دنده را دستی کنید و با دنده یک یا دو رانندگی کنید. این بهترین کار است و شما برای سراشیبی های معمولی هم می توانید از آن استفاده کنید.

دلیل دستی کردن دنده اتومات در سراشیبی

افرادی که ماشین دنده اتوماتیک دارند به اشتباه تصور می کنند هنگام رانندگی در سراشیبی ها نیازی به استفاده ار دنده دستی نیست. این در حالی است که حتی اگر ماشین شما دنده اتوماتیک است گاهی لازم می شود که دنده را با دست کم کنید.

پس داشتن خودروی اتوماتیک به این معنی نیست که دیگر نیاز به رعایت نکات رانندگی در سراشیبی نیست.

بهتر است از دنده خودرو بسته به نوع و شیب سراشیبی کمک بگیرید.

سراشیبی با خودرو اتومات


درباره گیربکس کار

مجموعه گیربکس کار با بیش از ۱۵ سال سابقه و بهره گیری از استاد کاران توانمند و حرفه ای در زمینه تعمیر و عیب یابی در خدمت شماست.

شماره های تماس ما جهت مشاوره رایگان :

۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵

آدرس تعمیرگاه اصلی :

تعمیرگاه شماره ۱ غرب تهران

تعمیرگاه شماره ۲ شرق تهران

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک گیربکس کار

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعیین وقت

با یک تماس و یا ارسال فرم تعیین وقت کنید.. متخصصین گیربکس کار در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود و در صورت نیاز برای شما وقت تعمیرگاه تعیین می شود.