روغن گیربکس اتومات

روغن گیربکس اتومات یا همان واسکازین، از روغن‌هایی است که در گیربکس و دیفرانسیل خودرو استفاده می‌شود. روغن دنده متشکل از مواد مخصوصی است که می‌تواند از چرخ‌دنده‌ها و متعلقات آن‌ها در برابر فشار زیاد محافظت کند. درواقع روغن گیربکس اتوماتیک سبب می‌شود تا گیربکس روان‌تر کار کند و همچنین موجب افزایش طول عمر قطعات، کاهش درجه حرارت گیربکس، کاهش سروصدا و… می‌شود و در کل موجب بهبود عملکرد و افزایش راندمان آن می‌گردد.

در بعضی از گیربکس های اتوماتیک مدرن به هیچ وجه نباید از روغن سنگین استفاده کنند بلکه با مایع هیدرولیکی ویسکوزیته پایین، روغن کاری می شوند.

روغن گیربکس اتومات

تعویض روغن گیربکس

تعویض روغن گیربکس یکی از موارد مهمی که صاحبان خودرو باید به آن توجه داشته باشند. اگر به دفترچه راهنمای خودرو خود نگاهی بیندازید، خواهید دید که برای اکثر خودروها زمان خاصی برای تعویض روغن گیربکس تعیین نشده است و فقط به بررسی آن در کیلومترهای بالا اشاره‌ شده است.

البته با توجه به اتوماتیک یا دنده‌ای بودن خودرو، نوع، جنس و زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک (روغن دنده اتوماتیک) با واسکازین (روغن دنده دستی ) متفاوت است.

دلایل تعویض روغن گیربکس اتومات

روغن دنده اتوماتیک و واسکازین مانند دیگر روغن‌ها کارایی و خواص خود را بعد از مدتی از دست می‌دهند؛ از طرفی گیربکس جهت عملکرد مناسب نیاز به روان کننده و خنک‌کننده دائمی دارد. ازاین‌رو تمامی خودروهای اتوماتیک و دنده‌ای نیازمند به تعویض روغن گیربکس هستند.

نکته: خودروهای جدید به دلیل نوع سیستم و عملکرد بهتر گیربکس،‌ تعویض روغن گیربکس اتوماتیک در آنها زمان طولانی‌تری نسبت به خودروهای قدیمی‌تر می‌برد.

روغن دنده

 

مجموعه گیربکس کار با بیش از ۱۵ سال تجربه در ارائه خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک مفتخر است تا بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد. شماره های تماس ما جهت مشاوره رایگان :

۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵09128390325

آدرس تعمیرگاه اصلی :

تعمیرگاه شماره 1 غرب تهران

تعمیرگاه شماره 2 شرق تهران

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک گیربکس کار

 

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعیین وقت

با یک تماس و یا ارسال فرم تعیین وقت کنید.. متخصصین گیربکس کار در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود و در صورت نیاز برای شما وقت تعمیرگاه تعیین می شود.

    خانه
    تماس
    واتساپ