سطح روغن گیربکس

کاهش سطح روغن گیربکس و یا نشت آن به هیچ وجه یک مورد عادی نیست و نباید آن را پشت گوش بیاندازید و باید آن را جدی بگیرید.

نشتی روغن گیربکس

آیا مایعی به رنگ قرمز روشن یا احتمالاً قرمز کثیف و تیره در جاده محل عبورتان یا پارکینگ خود مشاهده کرده اید؟ احتمالا آن ماده، روغن گیربکس اتوماتیک شماست.

از آنجا که روغن گیربکس به هیچ عنوان نباید نشت کند، این موضوع، می تواند به خرابی بسیار جدی و کامل گیربکس اتوماتیک اتومبیل شما منجر شود که بسیار پر دردسر و پر هزینه است.

پایین بودن سطح روغن گیربکس

بر خلاف روغن موتور، مایع موجود در سیستم گیربکس با گذشت زمان و طی مسافت معمولاً کاهش نمی یابد. بنابراین، اگر می بینید سطح روغن گیربکس اتومبیلتان کاهش پیدا کرده، احتمالا سیستم انتقال خودرو دچار نشتی شده.

سطح پایین این روغن، می تواند اصطکاک زیادی در گیربکس اتومبیل شما ایجاد کند که باعث خرابی قطعات در داخل آن شده و در نهایت منجر به خرابی کامل سیستم انتقال خودرو می گردد.

حل مشکل نشتی روغن گیربکس اتومات

اگر در مواقع نشتی روغن اقدامی نکنید، به یک مشکل بسیار جدی تبدیل می شود. اما، لازم نیست چنین اتفاقی رخ دهد. گاهی اوقات رفع نشتی، تنها یک سرویس کم هزینه و فقط شامل جایگزینی واشر نشتی یا شیلنگ است. فقط به یاد داشته باشید، از یک مشکل کوچک در گیربکس اتومبیل خود غافل نشوید، مگر اینکه هوس کرده باشید با یک مشکل بزرگ دست به گریبان شوید!

کلام آخر

برای اینکه متوجه شوید گیربکس نشتی دارد یا خیر، زیر اتومبیلتان را برای پیدا کردن لکه قرمز رنگ بررسی کنید. بهتر است پیش از آنکه این مورد تبدیل به مشکل بزرگی شود، به تعمیرگاه مراجعه کنید.

مجموعه گیربکس کار با بیش از ۱۵ سال تجربه در ارائه خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک مفتخر است تا بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد. شماره های تماس ما جهت مشاوره رایگان :

۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵

آدرس تعمیرگاه اصلی :

تعمیرگاه شماره ۱ غرب تهران

تعمیرگاه شماره ۲ شرق تهران

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک گیربکس کار

 

سطح روغن گیربکس

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعیین وقت

با یک تماس و یا ارسال فرم تعیین وقت کنید.. متخصصین گیربکس کار در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود و در صورت نیاز برای شما وقت تعمیرگاه تعیین می شود.