گیربکس‌AMT

دربازه گیربکس AMT : این عبارت برای سیستم گیربکسی به کار می رود که از مدل دستی به اتوماتیک تغییر یافته است. یکی از مهم ترین مزایای گیربکس AMT نسبت به سایر گیربکس های اتوماتیک این است که برای رانندگی های شهری به ویژه هنگام ترافیک بسیار مناسب است.

همچنین هزینه تعمیر و نگهداری این جعبه دنده نسبت به سایر جعبه دنده ها پایین تر است.

قسمت های تشکیل دهنده اصلی گیربکس AMT

۱٫ مغز کامپیوتری به نام TCU

۲٫ دریچه گاز برقی یا همان مبدل دریچه گاز برقی

۳٫ موتورهای الکتریکی دنده ها و کلاچ

نحوه عملکرد گیربکهای AMT

در این نوع از جعبه‌دنده، پدال کلاچ از زیر پای راننده حذف شده است زیرا عمل کلاچ‌گیری به بصورت خودکار و توسط یک برنامه کامپیوتری و یک سیستم الکتریکی انجام می‌شود.

دنده‌ ها نیز می‌تواند به صورت خودکار و با هدایت سیستم مدیریت کامپیوتری تعویض شوند، هر چند که راننده نیز می‌تواند به صورت دستی در کار این سیستم دخالت کرده و دنده‌ها را سبک یا سنگین کند در این وضعیت نیز فرمان راننده مبنی بر سبک یا سنگین کردن دنده‌ها مانند گیربکس‌ های موسوم به تیپ‌ترونیک و به صورت + و – است و در نهایت فرمان راننده به صورت یک پالس الکتریکی به سیستم می‌رسد و ادامه کار همچنان بر عهده واحد مدیریت کامپیوتری و مجموعه الکتریکی است.

گیربکس AMT

مجموعه گیربکس کار با بیش از ۱۵ سال تجربه در ارائه خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک مفتخر است تا بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد. شماره های تماس ما جهت مشاوره رایگان :

۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵

آدرس تعمیرگاه اصلی :

تعمیرگاه شماره ۱ غرب تهران

تعمیرگاه شماره ۲ شرق تهران

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک گیربکس کار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعیین وقت

با یک تماس و یا ارسال فرم تعیین وقت کنید.. متخصصین گیربکس کار در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود و در صورت نیاز برای شما وقت تعمیرگاه تعیین می شود.