گیربکس آسنکرونیزه چیست؟

نمونه اولیه گیربکس آسنکرونیزه یا گیربکس دستی غیر سنکرونیزه توسط لویی رنه پانارد و امیل لواسور اختراع شد و در بسیاری از موارد با دنده معکوس ارائه شد.

طرز کار گیربکس آسنکرونیره

چرخ دنده ها معمولا با لرزش روی شافت خود درگیر می شوند. این کار به زمان بندی دقیق و استفاده از دریچه گاز به هنگام تعویض دنده دارد به طوری که چرخ دنده ها بتوانتد هنگام درگیر شدن سرعت یکسانی باهم داشته باشند.

اگر این کار انجام نشود دندانه ها ممکن است درگیر شدن را پس بزنند که به این گیربکس ها، گیربکس با درگیری لغزشی گفته می شود.

در گیربکس های دستی جدید تر تمام چرخ دنده ها همزمان باهم درگیر می شوند که به آن گیربکس درگیری ثابت می گویند. سینکرومش مدل اصلاح شده اصل درگیری ثابت است.

خودروهای دارای گیربکس غیر سنکرونیزه

بر خلاف اکثر ماشین ها و کامیون های سبک، کامیون ها و ماشین آلات سنگین و همچنین موتورسیکلت ها از گیربکس آسنکرونیزه استفاده می کنند.

این کار به چند دلیل انجام می شود که عبارت اند از:

  1. جنس سنکرونیزه ها از برنج و غیر سنکرونیزه ها از فولاد هستند.
  2. مواد اصطکاکی در سنکرونیزها نسبت به آسنکرونیزه مقاومت کمتری در برابر فرسایش و شکستگی دارند.
  3. فرآیند تغییر دنده در سینکرومش ها کندتر از آسنکرونیزه ها است.

 

گیربکس آسنکرونیزه

 


مجموعه گیربکس کار با بیش از ۱۵ سال تجربه در ارائه خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک مفتخر است تا بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد. شماره های تماس ما جهت مشاوره رایگان :

۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵

آدرس تعمیرگاه اصلی :

تعمیرگاه شماره ۱ غرب تهران

تعمیرگاه شماره ۲ شرق تهران

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک گیربکس کار

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعیین وقت

با یک تماس و یا ارسال فرم تعیین وقت کنید.. متخصصین گیربکس کار در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود و در صورت نیاز برای شما وقت تعمیرگاه تعیین می شود.