گیربکس تیپ ترونیک

کار گیربکس تیپ ترونیک

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از تیپ ترونیک داشته باشیم می‌توان گفت که این تکنولوژی به راننده این اجازه را می‌دهد که بتواند با استفاده از دسته تعبیه شده برای دنده در پشت غربیلک فرمان یا اهرم تعویض دنده، دنده را کم یا زیاد کند.

طرز کار گیربکس تیپ ترونیک

بر روی دسته‌های موجود در پشت غربیلک فرمان علامت‌های مثبت و منفی وجود دارد که همان طور که مشخص است علامت + نشان دهنده افزایش مقدار دنده و علامت – نشان دهنده کاهش مقدار دنده است.

در واقع هدف این تکنولوژی چیزی جز بهبود عملکرد خودرو نبوده است. اما ماجرا فقط به تعویض دنده دستی ختم نمی‌شود بلکه تکنولوژی تیپ ترونیک در واقع در خودرو‌هایی با گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک به کار می‌رود که راننده می‌تواند قبل از دخالت سیستم هوشمند تعویض دنده اقدام به افزایش یا کاهش مقدار دنده بکند و همین موضوع است که سرعت خودرو و گشتاور آن را افزایش می‌دهد.

تاریخچه گیربکس تیپ ترونیک

برخی از افراد به اشتباه این برداشت را می‌کنند که تیپ ترونیک یک تکنولوژی کلی است و به سیستم تعویض و کم و زیاد دنده به طور دستی گفته می‌شود در صورتی که تیپ ترونیک توسط شرکت پورشه برای اولین به صورت اختصاصی بر روی مدل ۹۱۱ معرفی شد و بعدها حق استفاده از این تکنولوژی را به دیگر شرکت‌های خودروسازی داد و هر کمپانی ماشین نام اختصاصی خود را بر روی این مدل سیستم تعویض دنده قرار داد.

گیربکس شیفت ترونیک

به طور کلی سیستم گیربکس تیپ ترونیک به منومتیک معروف است که ترکیبی است از دو کلمه Manual و Automatic. همان طور که کمی پیش‌تر به آن اشاره کردیم هر یک از کمپانی‌های خودروسازی نام اختصاصی را بر روی سیستم‌های منومتیک خود قرار داده‌اند که شیفت ترونیک نامی است که کمپانی هیوندای بر روی این سیستم موجود در گیربکس‌های خود قرار داده است.

گیربکس تیپ ترونیک


درباره گیربکس کار

مجموعه گیربکس کار با بیش از ۱۵ سال تجربه در ارائه خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک مفتخر است تا بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد. شماره های تماس ما جهت مشاوره رایگان :

۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵

آدرس تعمیرگاه اصلی :

تعمیرگاه شماره ۱ غرب تهران

تعمیرگاه شماره ۲ شرق تهران

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک گیربکس کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعیین وقت

با یک تماس و یا ارسال فرم تعیین وقت کنید.. متخصصین گیربکس کار در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود و در صورت نیاز برای شما وقت تعمیرگاه تعیین می شود.