بوی سوختگی در گیربکس

بوی سوختگی از گیربکس

خودروی شما نباید بوی سوختگی بدهد و این مسئله ای است که باید نگران آن باشید.

دلایل بوی سوختگی گیربکس

یکی از شایع ترین دلایل بوی سوختگی که از گیربکس به مشام می رسد، گرم شدن بیش از حد روغن گیربکس است.

این روغن نقش بسیار مهمی در محافظت از این سیستم بسیار گران قیمت و پیچیده دارد. عمده نقش آن نیز روغن کاری سیستم برای عملکرد روان آن است.

اصطکاک

هنگامی که توانایی روغن کاری روغن گیربکس کاهش می یابد، پس از گذشت مدت و طی مسافتی خاص این اتفاق می افتد و باعث ایجاد اصطکاک بین همه قسمت ها می شود.

اصطکاک باعث خرابی قطعات و تجمع پسماند و زباله می گردد. همه این مشکلات با هم در نهایت منجر به خرابی کامل گیربکس می شوند. اتفاقی که نتیجه آن دردسر و هزینه زیادی به دنبال خواهد داشت.

عوامل دیگر بوی سوختگی در گیربکس

بعضی اوقات علت بوی سوختگی گیربکس فقط کم بودن روغن گیربکس است. این کم شدن معمولاً به خاطر نشت این مایع ایجاد می شود، زیرا در بیشتر اتومبیل ها برخلاف روغن موتور ، روغن گیربکس با گذشت زمان کاهش نمی یابد.

همچنین ، این مسئله می تواند به خاطر استفاده از روغن گیربکس اشتباه که مناسب خودروی شما ساخته نشده رخ دهد

کلام آخر برای حل مشکل بوی سوختگی در گیربکس

گر از گیربکس اتومات اتومبیلتان بوی سوختگی حس می کنید، باید پیش از اینکه تبدیل به مشکل بزرگی شود دست به کار شوید. اگر می دانید چطور این کار را انجام دهید، سطح روغن گیربکس خود را چک کنید یا با ما تماس بگیرید و یا به ما مراجعه کنید تا علت را بیابید و خیال خود را راحت کنید.

بوی سوختگی گیربکس

 

مجموعه گیربکس کار با بیش از ۱۵ سال تجربه در ارائه خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک مفتخر است تا بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد. شماره های تماس ما جهت مشاوره رایگان :

۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵۰۹۱۲۸۳۹۰۳۲۵

آدرس تعمیرگاه اصلی :

تعمیرگاه شماره ۱ غرب تهران

تعمیرگاه شماره ۲ شرق تهران

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک گیربکس کار

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعیین وقت

با یک تماس و یا ارسال فرم تعیین وقت کنید.. متخصصین گیربکس کار در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود و در صورت نیاز برای شما وقت تعمیرگاه تعیین می شود.