تعمیر گیربکس رنو سیمبل با 12 ماه گارانتی

تعمیر گیربکس رنو سیمبل با 12 ماه گارانتی

تعمیر گیربکس رنو سیمبل با 12 ماه گارانتی

اگر با گیربکس خودروی خود مشکل دارید و احساس می کنید ممکن است به تعمیر گیربکس رنو سیمبل نیاز داشته باشید، همین امروز با تعمیرگاه گیربکس کار ایرانیان تماس بگیرید. مهم نیست که با چه مشکلاتی مواجه هستید، مکانیک های ما می توانند قبل از تعمیر گیربکس اتوماتیک شما – یا تعویض آن با یک جایگزین تعمیر شده با کیفیت بالا – مشکل را تشخیص دهند، بنابراین همین امروز با کارشناسان متخصص ما با شماره 09128390325 تماس بگیرید.

آدرس تعمیرگاه گیربکس رنو سیمبل در تهران

تماس فوری 09128390325

تعمیرگاه گیربکس کار ایرانیان

گیربکس کار ایرانیان با بیش از 20 سال تجربه در تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو و سایر خودروسازان بزرگ، به ارائه خدمات درجه یک با قیمت های رقابتی افتخار می کند. اگر ایراد یا مشکلی در گیربکس اتوماتیک خود مشاهده کردید، اجازه ندهید که تشدید شود. ما تقریباً با هر عیبی که می توانید تصور کنید مواجه شده ایم، بنابراین شانس خوبی وجود دارد که بتوانیم به سرعت و به راحتی عیب شما را برطرف کنیم. پس چرا با ما تماس نمی گیرید؟ مکانیک های آگاه ما می توانند راه حل موثری با قیمت مقرون به صرفه ارائه دهند.

تعمیر گیربکس رنو سیمبل با 12 ماه گارانتی

رنو سیمبل مجهز به یک پیشرانه به حجم 1.6 لیتر است که نیروی تولیدی آن توسط یک گیربکس 4 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. در سیمبل اتوماتیک پدال گاز را نرم فشار دهید، چرا که با توجه به طرز کار گیربکس رنو سیمبل، فشار دادن زیاد و نامنظم پدال گاز باعث ضربه به گیربکس می‌شود و عمر آن را کاهش می‌دهد. مشکلات و تعمیر گیربکس رنو سیمبل و ساندرو بسیار مشابه یکدیگر است.

مشخصات فنی
 • محور محرکدیفرانسیل جلو
 • گیربکس4 دنده اتومات
 • پیشرانه4 سیلندر
 • حجم موتور1.6 لیتر
عملکرد فنی
 • قدرت105 اسب‌بخار
 • گشتاور145 نیوتن‌متر
 • شتاب10.1 ثانیه
 • سرعت175 کیلومتر برساعت
 • مصرف ترکیبی7.1 لیتر در صد کیلومتر

مایع و فیلتر گیربکس اتوماتیک به روانکاری، خنک کردن و تمیز کردن اجزای داخلی گیربکس کمک می کند. آنها همچنین به حفظ فشار هیدرولیک لازم برای عملکرد صحیح انتقال کمک می کنند. اگر وسیله نقلیه شما هنگام قرار دادن آن در درایو به آرامی و به سرعت درگیر نمی شود، ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک سرویس گیربکس اتوماتیک توسط یک تکنسین آموزش دیده دریافت کنید. تعویض مایع گیربکس و فیلتر طبق توصیه های سازنده خودرو به حفظ عمر گیربکس کمک می کند.

تخلیه و پر کردن گیربکس اتوماتیک رنو شامل:

اگر تعویض روغن گیربکس تنها خدمات مورد نیاز باشد، تکنسین های مرکز خودکار مکانیک، دوشاخه پر/تخلیه گیربکس را جدا می کنند، مایع گیربکس اتوماتیک قدیمی را تخلیه می کنند، دوشاخه پر/تخلیه را دوباره نصب می کنند و گیربکس را با مایع گیربکس اتوماتیک جدید پر می کنند.

سطح مناسب تعویض فیلتر گیربکس اتوماتیک رنو شامل موارد زیر است:

در صورت نیاز به تعویض فیلتر و مایع گیربکس، تکنسین های گیربکس کار ایرانیان پانل گیربکس را خارج کرده، فیلتر گیربکس قدیمی را برداشته و آن را با یک فیلتر گیربکس جدید جایگزین می کنند. در این فرآیند، مواد واشر قدیمی را جدا می‌کنند، واشر تشت را با یک واشر جدید جایگزین می‌کنند و ظرف را دوباره نصب می‌کنند، سپس گیربکس را با مایع گیربکس اتوماتیک جدید تا سطح مناسب پر می‌کنند.

تعویض سیال و تعویض فیلتر گیربکس اتوماتیک رنو شامل:

در این سرویس، تکنسین های گیربکس کار ایرانیان فیلتر و مایع گیربکس اتوماتیک شما را  به اضافه سایر مایعات موجود در سیستم انتقال، از جمله مبدل گشتاور و خنک کننده گیربکس، جایگزین خواهند کرد.

مطلب پیشنهادی: زمان تعویض روغن گیربکس

علت‌های رایج خرابی گیربکس

بسته به نوع گیربکس، ممکن است علت‌های متفاوتی برای خرابی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، در خودروهایی که دارای گیربکس دستی هستند، مورادی مثل کشیدن دنده عقب، فشار بیش از حد به پدال گاز یا حتی کیفیت پایین گیربکس، منجر به خرابی آن شوند. در این صورت، چاره‌ای جز مراجعه به تعمیرگاه گیربکس رنو وجود ندارد.

در خودروهای اتوماتیک، این قضیه مقداری متفاوت است. به عنوان مثال، زمانی که در حال حرکت هستید، نباید دست به تغییر حالت گیربکس بزنید. به عنوان مثال، در صورتی که در حال حرکت هستید، تعویض حالت گیربکس به پارک، می‌تواند باعث رابی گیربکس شما شود. از دیگر دلایل متداولی که شما را نیازمند تعمیر گیربکس رنو می‌کند، می‌توان به:

 • نشت روغن از گیربکس
 • خلاص شدن گیربکس در حالت پارک
 • انتخاب حالت رانندگی (Drive) هنگام گاز دادن
 • خلاص کردن خودرو در سراشیبی
 • و…

در صورتی که هرکدام از این عوامل را در هنگام استفاده از خودروی رنو سیمبل خود رعایت نمی‌کنید، دیر یا زود نیازمند استفاده از خدمات تعمیر گیربکس رنو خواهید شد.

نشانه‌های خرابی گیربکس رنو چیست؟

موارد متعددی ممکن است به خراب شدن جعبه دنده خودرو شما منجر شود که هرکدام علائم مختص به خود را دارند. حتی زمانی که به تعمیرگاه مراجعه می‌کنید، تعمیرکار موارد مختلفی را چک می‌کند تا متوجه نوع و علت خرابی گیربکس شود. در ادامه، برخی از علائم خرابی گیربکس را آورده‌ایم.

روشن شدن چراغ چک خودرو

در صورتی که متوجه روشن شدن چراغ چک خودروی خود شدید، بهتر است در ابتدا به دقت به صداهای غیرعادی خودرو گوش دهید. این چراغ به دلایل مختلفی روشن می‌شود و صرفا مختص به گیربکس نیست. در صورتی که روشن شدن چراغ جک با بد جا رفتن دنده همراه باشد، باید به سرعت خودروتان را به یک تعمیرگاه تخصصی برسانید؛ زیرا در صورت اسیب دیدگی گیربکس و عدم توجه به آن، ممکن است به موتور و دیگر قطعات نیز آسیب برسد.

نشت مایع واسکازین از خودرو

یکی دیگر از اتفاقاتی که در صورت نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو رخ می‌دهد، نشت مایعی قرمزرنگ به نام واسکازین است. این مایع که با نام روغن گیربکس نیز شناخته می‌شود، یکی از بخش‌های حیاتی گیربکس است. در صورتی که متوجه نشت روغن از خودرو شدید، بهتر است در ابتدا یک مقوا را برای چند ساعت زیر خودرو قرار دهید. پس از چند ساعت، مقوا را بیرون آورده و چک کنید. در صورتی که خودرو نشت روغن داشته باشد، باید لکه روغن روی مقوا وجود داشته باشد.

علت این مشکل ممکن است به دلیل خرابی واشرهای گیربکس باشد. همچنین موارد دیگری مثل آسیب دیدگی چرخ دنده‌های گیربکس، پایین آمدن سطح روغن گیربکس و همچنین خرابی کاسه نمد نیز به نشت واسکازین از خودرو منجر می‌شوند. در صورت مشاهده لکه قرمز، به سرعت خودرو را به یک تعمیرگاه تخصصی گیربکس برسانید.

تاخیر در تعویض دنده

اصولا گیربکس‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در سریعترین زمان ممکن، عمل تعویض دنده را انجام دهند. در مواردی، اگر احساس کردید که تعویض دنده با تاخیر مواجه شده، باید به سرعت خودرو را به یک کارشناس نشان دهید. نشت روغن گیربکس، نفوذ آب یا حتی نگهداری نادرست از این قطعه، منجر به ایجاد این مشکل می‌شود. در صورتی که به این مشکل بی‌توجه باشید، ممکن است دیگر تعمیر گیربکس رنو سیبمل جوابگوی شما نباشد و نیاز به تعویض این قطعه پیدا کنید.

صدای ماشین در وضعیت خلاص

یکی دیگر از علائم ایجاد مشکل در گیربکس، این است که خودرو در حالت خلاص یا آزاد صداهایی از خود تولید کند. در موارد زیادی، این مشکل به دلیل ایراد در کارکرد گیربکس ایجاد می‌شود و ممکن است تنها با تعویض روغن گیربکس برطرف می‌شود. اما در صورتی که روغن را عوض کردید و این مشکل همچنان نیز وجود داشت، باید آن را نزد یک مکانیک ببرید تا بعد از عیب یابی و تشخیص علت آن، فرآیند تعمیر گیربکس رنو را آغاز کند.

سوالات متداول

گیربکس را تعویض کنیم یا تعمیر؟

ساده است، گاهی اوقات بازسازی آن ارزان تر است، آیا ترجیح می دهید پول بیشتری خرج کنید یا پول کمتری؟ باید گفت اگر گیربکس قابل تعمیر و بازسازی است چرا تعویض می شود؟! اما خب…گاهی اوقات گیربکس آنقدر خراب می شود که نیاز به تعویض دارد و تشخیص این دو تنها با بررسی با تعمیرکاران حرفه ای امکان پذیر است.

نحوه مراقب از گیربکس کیا در زمستان؟

شرایط زمستانی از نظر جغرافیایی متفاوت است اما در اکثر مناطق کشور در ماه های زمستان شرایط یکسان است. نحوه برخورد شما با این شرایط می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامت گیربکس داشته باشد. در ادامه این مقاله خطرات زمستان برای گیربکس به نکاتی می پردازیم که می تواند در سلامت گیربکس شما بسیار موثر باشد.

مطلب پیشنهادی: خطرات زمستان برای گیربکس

هزینه تعمیر گیربکس رنو سیمبل چقدر است؟

هزینه تعمیر گیربکس بستگی به خرابی گیربکس شما دارد… این هزینه می تواند هزینه جزئی باشد ، با هزینه کمتر تعمیر می شود ، هزینه هنگفت… به همین دلیل امکان پذیر نیست قیمت دقیق را بدون بررسی گیربکس خودرو اعلام کنید.

ویژگی یک تعمیرگاه خوب

برای اینکه از حرفه ای بودن یک تعمیرگاه اطمینان حاصل کنیم باید به نکات زیر توجه کنید:

1-به تعمیرکاران اون مجموعه، دقت کنید آیا به دل بکار میدن… آیا به نکات ریز دقت می کنند… آیا از کاری که انجام میدهند مطمعا هستند…

2-ابزارت و محیط کار منظم و تمیز و دسته بندی شده باشد.

3-تعمیرگاه ایمنی کار را برای خود و خودرو رعایت کند. و از ابزارت تخصصی و صحیح استفاده کند.

4-تعمیرکا اون مجموعه به مشتری مشاورات لازم را میدهد

5-تعمیرگاه برای جلب رضایت و اعتماد مشتری از گارانتی استفاده می کند.

6-کا را در زمان وعده داده شده تحویل می دهد و اگر نیاز به زمان بیشتر داشته باشند با مشتری هماهنگ می کنند.

7-قطعات از کار افتاده را نگهداشته و در صورت لزوم برای اطمینان خاطر به مشتری نشان می دهند.

8-گزارش تعمیرات را برای مشتری می نوسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گیربکس کار ایرانیان

آدرس تعمیرگاه اصلی : جنب اتوبان همت غرب جنب پمپ بنزین پل شهدای کن - تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک گیربکس