تعمیر گیربکس کیا موهاوی با 12 ماه گارانتی

تعمیر گیربکس کیا موهاوی با 12 ماه گارانتی

تعمیر گیربکس کیا موهاوی 12 ماه گارانتی

خودرو کیا موهاوی، از جمله خودروهای اقتصادی و خوش قیمت این برند کره‌ای هستند. شرکت کیا موتورز (Kia Motors)، همواره سعی در استفاده از بهترین و بروزترین قطعات در محصولات خود داشته که همین امر، ارزش خرید خودروهای کیا موهاوی را بالا برده است. در بسیاری از خودروهای این شرکت، از گیربکس‌های 6 سرعته و در مدل‌های جدیدتر نیز از گیربکس‌های 8 سرعته استفاده می‌شود. تعمیر این نوع گیربکس‌ها باید با توجه به مدل خودرو و توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود.

شمار تماس: 09128390325 | 09190783005

آدرس تعمیرگاه گیربکس کار ایرانیان

آدرس: تهران بلوار مرزداران شرقی، نرسیده به بزرگراه شیخ فضل الله نوری، مجتمع تعمیرگاهی شهرک آزمایش، پارکینگ شماره 3

برای مشاهده آدرس سایت در گوگل مپ »»» کلیک کنید

تعمیر گیربکس کیا موهاوی

خرابی‌ قطعات در خودورهای قیمت بالا و لوکس‌ نیز‌ دیده‌ می شود و موردی کاملا عادی می باشد . قطعات اتومبیل ها به مرور‌ وقت به عوامل تاثیرگذار مختلفی‌ همچون استهلاک ، آسیب‌ دیدگی ، فرسودگی‌ یا حتی عدم سرویس‌ به هنگام ، دچار‌ ایراد‌ و خرابی‌ می شوند . برخی‌ از این قطعات ، امکان‌ تعمیر‌ را ندارند؛ منتها برخی‌ دیگر را می توان برای‌ تعمیر‌ به دست تعمیرکاران خبره سپرد .

باز کردن‌ و بیرون نمودن گیربکس اتومات از خودرو‌ ، کار‌ خیلی حساس و بی‌اندازه ظریفی می باشد و در صورتی که شخص‌ غیرماهر اقدام‌ به این کار‌ کند‌ ، ممکن‌ است‌ خرابی‌ گیربکس افزایش‌ پیدا‌ کند‌ . به همین جهت ، دایماً پیشنهاد می شود که فکر‌ تعمیر‌ گیربکس کیا موهاوی و حتی باز نمودن آن را از سرتان خارج بکنید . در صورتی که طی این کار‌ آسیب‌ دیگری به گیربکس برسد ، هزینه‌ تعمیر‌ آن به مقدار‌ قابل‌ توجهی افزایش‌ پیدا‌ می کند‌ .

تماس فوری
کلیک کنید

تعمیرگاه گیربکس کار ایرانیان

تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا موهاوی، یکی از خدمات ارائه شده در مجموعه متخصصین گیربکس کار ایرانیان است. تعمیرکاران متخصص حاضر در تیم ما، در تمام ایام هفته آماده ارائه خدمات تعمیر گیربکس کیا هستند. در صورتی که نیاز به خدمات تعمیر گیربکس کیا موهاوی در تهران دارید، می‌توانید به سادگی با شماره همراه 09128390325  تماس بگیرید و مشکل خودتان را مطرح کنید. تکنسین‌های تعمیر گیربکس اتوماتیک حاضر در گیربکس کار ایرانیان، به سرعت خودشان را به شما رسانده و بعد از عیب یابی و بررسی خودرو، هزینه و مدت زمان تقریبی تعمیر را به شما اعلام می‌کنند.

در گذشته گیربکس‌ها اکثرا از نوع دستی بودند؛ اما امروزه جای خود را به مدل‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک داده‌اند. همین طور که فرایند ساخت گیربکس‌ها پیشرفته و پیچیده‌تر می‌شود، تعمیر آنها نیز پیچیده‌تر می‌شود. یک تعمیرکار گیربکس اتوماتیک باید برای تعمیر گیربکس اتومات خودروهای مختلف، همواره دانش خود را بروز نگه دارد.

برای تعمیر گیربکس KIA خود با ما تماس بگیرید.

علت‌های رایج خرابی گیربکس

بسته به نوع گیربکس، ممکن است علت‌های متفاوتی برای خرابی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، در خودروهایی که دارای گیربکس دستی هستند، مورادی مثل کشیدن دنده عقب، فشار بیش از حد به پدال گاز یا حتی کیفیت پایین گیربکس، منجر به خرابی آن شوند. در این صورت، چاره‌ای جز مراجعه به تعمیرگاه گیربکس کیا وجود ندارد.

در خودروهای اتوماتیک، این قضیه مقداری متفاوت است. به عنوان مثال، زمانی که در حال حرکت هستید، نباید دست به تغییر حالت گیربکس بزنید. به عنوان مثال، در صورتی که در حال حرکت هستید، تعویض حالت گیربکس به پارک، می‌تواند باعث رابی گیربکس شما شود. از دیگر دلایل متداولی که شما را نیازمند تعمیر گیربکس کیا می‌کند، می‌توان به:

  • نشت روغن از گیربکس
  • خلاص شدن گیربکس در حالت پارک
  • انتخاب حالت رانندگی (Drive) هنگام گاز دادن
  • خلاص کردن خودرو در سراشیبی
  • و…

در صورتی که هرکدام از این عوامل را در هنگام استفاده از خودروی کیا خود رعایت نمی‌کنید، دیر یا زود نیازمند استفاده از خدمات تعمیر گیربکس کیا خواهید شد.

تعمیر گیربکس کیا موهاوی با 12 ماه گارانتی

نشانه‌های خرابی گیربکس کیا موهاوی چیست؟

موارد متعددی ممکن است به خراب شدن جعبه دنده خودرو شما منجر شود که هرکدام علائم مختص به خود را دارند. حتی زمانی که به تعمیرگاه مراجعه می‌کنید، تعمیرکار موارد مختلفی را چک می‌کند تا متوجه نوع و علت خرابی گیربکس شود. در ادامه، برخی از علائم خرابی گیربکس را آورده‌ایم.

روشن شدن چراغ چک خودرو

در صورتی که متوجه روشن شدن چراغ چک خودروی خود شدید، بهتر است در ابتدا به دقت به صداهای غیرعادی خودرو گوش دهید. این چراغ به دلایل مختلفی روشن می‌شود و صرفا مختص به گیربکس نیست. در صورتی که روشن شدن چراغ جک با بد جا رفتن دنده همراه باشد، باید به سرعت خودروتان را به یک تعمیرگاه تخصصی برسانید؛ زیرا در صورت اسیب دیدگی گیربکس و عدم توجه به آن، ممکن است به موتور و دیگر قطعات نیز آسیب برسد.

نشت مایع واسکازین از خودرو

یکی دیگر از اتفاقاتی که در صورت نیاز به تعمیر گیربکس کیا موهاوی رخ می‌دهد، نشت مایعی قرمزرنگ به نام واسکازین است. این مایع که با نام روغن گیربکس نیز شناخته می‌شود، یکی از بخش‌های حیاتی گیربکس است. در صورتی که متوجه نشت روغن از خودرو شدید، بهتر است در ابتدا یک مقوا را برای چند ساعت زیر خودرو قرار دهید. پس از چند ساعت، مقوا را بیرون آورده و چک کنید. در صورتی که خودرو نشت روغن داشته باشد، باید لکه روغن روی مقوا وجود داشته باشد.

علت این مشکل ممکن است به دلیل خرابی واشرهای گیربکس باشد. همچنین موارد دیگری مثل آسیب دیدگی چرخ دنده‌های گیربکس، پایین آمدن سطح روغن گیربکس و همچنین خرابی کاسه نمد نیز به نشت واسکازین از خودرو منجر می‌شوند. در صورت مشاهده لکه قرمز، به سرعت خودرو را به یک تعمیرگاه تخصصی گیربکس برسانید.

تاخیر در تعویض دنده

اصولا گیربکس‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در سریعترین زمان ممکن، عمل تعویض دنده را انجام دهند. در مواردی، اگر احساس کردید که تعویض دنده با تاخیر مواجه شده، باید به سرعت خودرو را به یک کارشناس نشان دهید. نشت روغن گیربکس، نفوذ آب یا حتی نگهداری نادرست از این قطعه، منجر به ایجاد این مشکل می‌شود. در صورتی که به این مشکل بی‌توجه باشید، ممکن است دیگر تعمیر گیربکس کیا جوابگوی شما نباشد و نیاز به تعویض این قطعه پیدا کنید.

صدای ماشین در وضعیت خلاص

یکی دیگر از علائم ایجاد مشکل در گیربکس، این است که خودرو در حالت خلاص یا آزاد صداهایی از خود تولید کند. در موارد زیادی، این مشکل به دلیل ایراد در کارکرد گیربکس ایجاد می‌شود و ممکن است تنها با تعویض روغن گیربکس برطرف می‌شود. اما در صورتی که روغن را عوض کردید و این مشکل همچنان نیز وجود داشت، باید آن را نزد یک مکانیک ببرید تا بعد از عیب یابی و تشخیص علت آن، فرآیند تعمیر گیربکس کیا موهاوی را آغاز کند.

»شماره تعمیرگاه گیربکس«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گیربکس کار ایرانیان

آدرس تعمیرگاه اصلی : جنب اتوبان همت غرب جنب پمپ بنزین پل شهدای کن - تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک گیربکس